Ужгородське військове лісництво організоване в 1949 році на базі колишнього Тур’я Реметівського і Ужгородського лісгоспів згідно розпорядження РМ СРСР №10585 від 20.05. 1948 року і наказу Міністерства лісового господарства СРСР №60/028 від 20.05 1948 року.
В 1950 році до лісництва було прилучено лісову ділянку, виділену на основі вище приведених розпоряджень із Мукачівського лісгоспу. Перше лісовпорядкування лісів,які входять до складу Ужгородського військового лісництва проводилося в 1930-31рр., виконувалося воно Чехословацьким лісовпорядкування. Радянське базове впорядкування лісових масивів в нині діючих границях було проведено в 1951 році і наступні десятиріччя.
Ужгородське військове лісництво підпорядковане квартирно експлуатаційному відділу м. Львів.
Ужгородське військове лісництво КЕВ м. Львів Закарпатської області розташоване в північно-західній частині Закарпатської області на території Мукачівського, Перечинського, Ужгородського адміністративних районів. Загальна площа лісництва 9806га, в розрізі районів Перечинський – 3949га, Ужгородський – 5036га, Мукачівський – 821га. Віднесення лісів до місцевих органів влади: Перечинський район – Туря-Реметівська с/р, Сімерська с/р, Ворочівська с/р; Ужгородський район – Худлівська с/р, Яроцька с/р, Оноківська с/р, Великолазівськас/р; Мукачівський район – Форношська с/р, Шенборська с/р.
Згідно лісорослинного районування України територія лісництва відноситься до лісо рослинної зони Українські Карпати, гірськокарпатського лісогосподарського округу. Згідно геоботанічного районування територія лісництва відноситься до наступних лісо рослинних районів:
Район передгірних і низькогірних високопродуктивних дубово-букових лісів;
Район букових гірських лісів до якого відноситься біля 70% території лісництва представлений чистими висопродуктивними бучинами. Територія лісництва охоплює нижній пояс цього району.
В кліматичному відношенні територія лісництва відноситься до помірного поясу атлантико-кліматичної області. Клімат території розташування господарства сприятливий для успішного росту таких деревних порід: бук лісовий, дуб скельний, явір, дуб звичайний, ясень звичайний,клен гостролистий, граб звичайний, вільха чорна, береза повисла.
Із кліматичних факторів, що негативно впливають на ріст і розвиток лісових насаджень, слід відмітити ожеледь, налипання на крони дерев мокрого снігу, що в поєднанні з значної сили вітром призводить до вітроломів, буреломів, сніголамів, а також пізні весняні і ранні осінні заморозки.
Територія лісництва за характером рельєфу відноситься до гірської. Значна його частина порізана досить густою сіткою потоків, що обумовлює великий ступінь розчленованості та тренованості. Достатня кількість атмосферних опадів сприятливо діє на режим і розвиток дрібних потічків, які мають паводковий режим протягом всього року. Живлення потоків атмосферне та ґрунтове. Русла потоків досить вузькі, помірно звивисті, інколи розгалужені.
За стрімкість схили поділяються на: пологі (до 10°)-44,2%; покаті (11°-20°)-25,5%; стрімкі
(21°-30° на південних 21°-35° на північних схилах) – 11,9%; дуже стрімкі (понад 30° на південних і 35° на північних схилах) – 18,4%
Основними типами ґрунтів на території лісництва є бурі гірські лісові ґрунти переважно вологі, скелетні та сильно скелетні суглинистого механічного складу.